Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi Numarası 444 00 00

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi Numarası 444 00 00

Kuruluşu çok eskilere dayanan, hatta Osmanlı İmparatorluğunun  hala ayakta olduğu dönem olan 1863 yılında bir kasabada memleket sandığı adı altında kurulan Ziraat Bankası, sonrasında değişik isimlerle anılsa da, 1888 yılında nihayetinde şimdiki ismini almış ve o günden günümüze bankacılık sektöründe öncü banka olmayı başarmıştır. Ziraat Bankası her geçen gün mevcut alt yapısını modernize ederek teknolojiye ayak uydurmuş, müşterilerine sadece şubelerde hizmet vermeyerek şubesiz bankacılık faaliyetleri altında internet bankacılığı, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı gibi hızlı ve kolay bankacılık hizmetleri sunmaktadır. Bu yazımızda özellikle tüketicilerin merak ettiği Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi Numarası, Ziraat Bankası EFT saatleri ve Ziraat Bankası Çalışma Saatleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi numarası için iki seçenek mevcut. 444 00 00 ve bir diğeri

0850 220 00 00 no’lu telefonlardır.

Bu telefonları mesai saati gözetmeksizin 7/24 arayabilir, ister herhangi bir bankacılık işlemi yaptırabilir, isterseniz de Ziraat Bankası ile ilgili istek, şikayet ve taleplerinizi iletebilirsiniz. Hatta Ziraat Bankası müşteri hizmetleri çağrı merkezi numarasını sadece bankacılık işlemi veya istek-şikayet konuları için değil, aynı zamanda bankacılık işlemi ile ilgili olarak aklınıza takılan her türlü soru için arayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Devlet Bankası olmasının yanında, Ülkemizde faaliyet gösteren devlet ve özel bankalar arasında en fazla personel çalıştıran ve en fazla şubeye sahip bankadır.


Günümüz rakamlarına göre 26 binden fazla  çalışan ile müşterilerine kusursuz hizmet vermeye çalışan Ziraat Bankası, 1400’den fazla şubede hizmet vermektedir. Ayrıca sadece ülkemizde değil yurt dışında bir çok şehirde bu hizmetlerine devam etmektedir.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi numarasını arayarak yapacağınız birçok işlem olduğu gibi, EFT gibi para transferi konusunda da sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Ancak biz sizin için araştırdık;

Ziraat Bankasının EFT saatlerine bakacak olursak, EFT işlemleri mesai saatleri içinde gerçekleşir. Ziraat Bankası hafta içi çalışma saatleri 09:00-12:30 öğleden önce, 13:30-17:30 saatleri arasındadır. Ziraat bankası EFT saatleri, çalışma saatleri ile aynıdır. Çünkü EFT işleminin gerçekleşebilmesi için karşılıklı bankalar tarafından onaylanması gerekir. Bu da ancak banka açık olduğu saatlerde mümkündür. Bu saatler harici yapılan EFT’ler bir sonraki ilk iş gününde gerçekleşir.

Son olarak Ziraat Bankası resmi tatil günlerinde ve hafta sonlarında kapalıdır.

Bu yazımızda Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi numarası ve Ziraat bankası EFT ve çalışma saatlerini inceledik.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ