Gerçekten Senetle Kredi Veren Var mı? (Dolandırılmayın)

Gerçekten Senetle Para Veren Var mı?

Bu yazıyı yazmamda ki amaç, para bulmak için çıktığınız yolda farklı serüvenlerle karşılaşırsanız ne yapmanız gerektiği ile ilgili ipuçları vermek. Yazımızın devamında yaşanmış gerçek olaylara da yer vereceğiz. Misyonum (bu kelimeyi hep sevmişimdir) her zaman doğruları ve gerçekleri yazmak. Bu kez “fazla” gerçekçi olacağım. Yazıyı yazmadan önce fazlasıyla araştırma yaptım. Hadi bakalım, hazırsanız başlayalım.

Hayatımızda ihtiyaçlar hiçbir zaman bitmiyor. Dolayısıyla paraya ihtiyaç da hep ilk gündem maddemiz oluyor. Böyle bir durumda ise ilk aklımıza gelen “şundan bundan isteyeceğime gider kredi çekerim” mantığı.

Ancak kredi notunuz düşükse sözüm ona bankaya bile yaklaştırmıyorlar. Sonrasında ise başlıyoruz Google amcaya danışmaya. Aradığımız en ünlü cümle öbekleri; senetle para veren yerler, senetle para veren kuyumcular, senetle kredi veren var mı, gerçekten senetle kredi veren var mı (aratılan cümleler gitgide tanınmaz hal alabiliyor).

Buda yetmiyor bu kez yakın akrabamız sayılan facebook’a soruyoruz. Daha takıntılı isek Google ve facebook’u birer banka aracı olarak görebiliyoruz.

Senetle Para Ver(mey)en Yerler

Mali sıkıntılar her insanın başına gelebilecek bir durumdur. Bu nedenle her insan böyle bir durumla karşı karşıya kaldığında istisnasız “para” bulabileceği ilk yer bankalardır. Kredi notunuz makul seviyelerde ise (1100 puan ve üzeri) kredi başvurusu yaparak o anki ihtiyacınızı karşılarsınız. Peki ya puanınız kredi çekmek için uygun değilse; (neden senetle kredi arıyoruz, madde madde oraya getireceğiz sözü)


-Önce eş-dost yoklanır. Genellikle de çevremizdekilerin ya hepsinin durumu kötüdür, ya keşke birkaç gün önce söylememizin ne kadar önemli olduğu vurgulanır, yada yeni düğün yapmışlardır. Bunu geçtik.

-Kredi kartı aklımıza gelir. Oda halk tabiri ile “ağzına kadar çakılı”dır. Bunu da geçtik.

-Ek hesap, avans hesap, artı para hesabı gibi literatürde bir dünya değişik isimleri bulunan, benim tabirimle “faizli borç hesabı” denen melaneti de denedik, e oda eksi bakiyede. Bunu da geçtik.

-Satacak bir şeyler aradık, bu da olmadı.

Kaldık tek başımıza.

Evet şimdi sıra geldi internetten medet ummaya. Oturduk bilgisayarın başına. Her bilgiye ulaştığımız Google amcadan bize senetle para bulması için yardım istemeye başladık. Yazıyoruz önce “senetle kredi veren var mı” diye, bir baktık oda ne. Senetle para hakkında bi düzine web sitesi var. Yeni sekmede hepsini açtık ve tek tek gezinmeye başladık.

Hepsinin içeriği aynı. Yukarıda başladığım ilk paragrafla giriş yapılır, sonrasında “sizlerde bulunduğunuz ilde senetle para veren yerler veya kuyumcular bulabilirsiniz”. Ah birde kimmiş bunlar bir bilsek, elimizde bir adres olsa işimiz daha kolay olacak. Ben daha kimsenin bulabildiğini de görmedim.

Google’den hayal kırıklığı ile ayrıldıktan sonra şimdi sıra geldi yakın akrabamız facebook’a. Yukarıda ki arama çubuğuna “senetle kredi veren yerler” dedik ve oda ne. Herkes internetten para dağıtıyor. Aman Allah’ım tüm sorunlarım çözülüyor.

Birazdan iyi niyet sahibi, parası ve gönlü bol, sırf insanlığın ölmediğini tüm dünyaya göstermek isteyen biri çıkıp hiç tanımadığı bana senet karşılığında para verecek. Bu dünyada böyle insanların olduğunu bilmek ne mutlu.

Yalnız ufak bir sorun var. Her şeyi insanlık için yapan ve size on binlerce lira borç verecek kişinin dosya masrafı parası yok(zaten dosya parasının peşin alındığı tek yer sanal ortamdır). Yada işlemlerin başlaması için sizden bir miktar para alması gerekiyor.

“Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez” sözünü hatırlayarak istediği parayı verdiği hesap numarasına gönderdiniz ve “oh” deyip arkanıza yaslandınız. Hadi bakalım geçmiş olsun, DOLANDIRILDINIZ…

Bu konu hakkında yazmadan önce konuya daha iyi vakıf olabilmek için bu tarz “senetle para” vereceğini iddia eden birçok kişi ile internet üzerinden görüştüm. Hepsinin ortak dili “para gönderilmeden işlem başlatılmaz”. Ben böyle berbat “dolandırma girişimi” görmedim.

Hararetli tartışmaların sonunda en nihayetinde birçoğundan da engel yedim. Karşılaştığım o “iyi niyet insanları” hep bana para göndermek istediler ama öncelikle de benden para istediler.

Bir çok profil hakkında şikayette bulundum. Yakın dostum, aileden bi abi sayılan facebook sağolsun beni hiç kırmadı ve doğruluğum kanıtlanınca şikayet ettiğim tüm hesapları anında engelledi.

Bende birilerinin canını yakmaya kalkan, çaresiz insanların elinde ki üç-beş kuruşa göz diken bu “………..” (nasıl doldurursanız) kişilerin hesaplarının kapanması sonrası (çözüm olmadığını bilsem de)  nihayetinde biraz rahatladım.

Bu konu hakkında bir yazıyı ilerleyen günlerde yazmak gibi bir düşüncem zaten vardı. Ancak erkene alma sebebim bir ziyaretçimin bana mail yolu ile başından geçenleri anlatması. Kendisinin izni ile isim vermeden yazdıklarını aynen paylaşıyorum.

“merhaba değerli anakredi.com. Yazılarınızı beğendiğimden sürekli takip ediyorum sizi. Birçok konuda ciddi anlamda gerçekleri yazan ender sitelerden birisiniz. Size ulaşmak istememin sebebi son zamanlarda internet üzerinden senetle kredi verilmesi vaadiyle benim ve çevremde tanıdığım insanların dolandırılması. Ve ne yazık ki kimsenin de dur dememesi. Bu konu hakkında bir yazı yazmanızı ümit ederek başımdan geçenleri anlatayım.

Kredi notum düşük olduğundan, mali olarak çok sıkışmamın verdiği etki ile birçok para bulma yöntemi aradım ancak bulamadım. Bankalar zaten vermediğinden alternatifleri bulmak için sosyal medyada arayışlara girdim.

En son facebook’ta “senetle kredi, kredi acil” gibi aramalar yaparak çok kişi ile tanıştım. İhtiyacım olan senetle kredi veren birini bulmak ümidi ile bu kişilerle yazıştım. Hep dedikleri “dosya masrafı” “pul parası” “noter parası” peşin alınır. İnanın hani “bile bile lades” dedikleri şeyi bilsemde, bunlardan senetle kredi alma ihtimali %1 bile olsa bir ümit arkadaşımdan borç alarak senetle kredi vereceğini iddia eden kişiye 100 tl gönderdim.

İşlemlerinizi hemen başlatıyoruz, dediler. Bende beklemeye başladım. Tabi ki daha öncesinden senetle krediyi nasıl alacağımı sorduğumda, “kuryeyi göndereceğiz, bulunduğunuz ilde ki banka şubesinde buluşarak oradan paranızı alıp kuryede ki senetleri imzalayacaksınız” gibi mantığıma sığan bir cümle kurdular.

Sonrasında başladık beklemeye. İster enayilik deyin, isterseniz de saflık deyin. Çaresizlik içerisinde ki birinin sağlıklı düşünmesi beklenemez.

Aradan yarım saat gibi bir süre geçtikten sonra bir mesaj yazarak işlemlerin ne aşamada olduğunu sormak istedim. Birde baktım ki engel yemişim. Mesaj gönderilmiyor. O an anladım dolandırıldığımı.

İnsanlara olan inancım ilk defa darbe almıştı. Ben nedense hep insanlara güvenmeyi tercih eden birisiyim.

İnanın bunları yazarken utanıyorum. Amacım benim yaptığım hataları başkaları yapmasın.

Herkes böyle değildir diyerek senetle kredi vereceğini iddia eden ve bir şirket profili çizen biri ile yine aynı sohbetleri etmeye başladık. Konuştuğum kişi bayandı ve üstelik de hemşehrimdi. Uzun uzun sohbetler sonunda basiretim mi bağlandı bilmiyorum (çok detaya girmiyorum) çıkartacağı krediye karşılık istediği masrafı (150 tl) kendi adına verdiği hesaba gönderdim. Sonuç mu? yine aynı. Anında engel yedim.

Bu kişilerin adını da yazmak istiyorum. Eğer bu yazıyı okuyan birileri olursa ve sosyal medya da denk gelirlerse kesinlikle benim yaptığım hatayı yapmasınlar.

İlk bahsettiğim kişi facebook’taki adı hasan kaçan ama %99 gerçek adı Coşkun Dönmezbaş.

İkinci konuda bahsettiğim kişinin facebook hesabında ki adı gerçek adıdır. Oda Meliha Taş.

Sakın şunu demeyin. Adamlar dolandırıcı olsa niye iban numarasını versin ki. Onlarda biliyorlar kimse 100-150 TL için savcılığa gidip şikayetçi olmaz. Sonuçta orda kimsenin kendisine “enayi” gözü ile bakılmasını istemez.

İlk başlarda bir başkasının bana senetle para verebilme ihtimali zayıf gelse de, kendime şu cümleleri kurarak “para veriyor ama faizi ile, sonuçta oda kazanıyor” bu zayıf ihtimali maalesef kuvvetlendirdim.

İnsan daha sağlıklı düşününce şöyle diyebiliyor; bir insanın faizle para kazanmaya niyeti varsa neden tanımadığı birine senet karşılığında para vererek parasını riske atsın. Onun yerine herhangi bir bankadan vadeli mevduat hesabı açar ve bir daha da gözü arkada kalmaz.

Lütfen sizden ricam bu konu hakkında bir yazı yazın. En azından sitenize gelen kişiler bilinçlensin.

Saygı ve sevgilerle…”

Mail bana ulaştıktan hemen sonra bende kolları sıvadım. Yazmadan önce yukarıda bahsettiğim gibi gerekli araştırmaları yaptıktan sonra makalemi yazmaya karar verdim.

Zaten yazacağım çoğu şeyi ziyaretçimiz özetlemiş.

Şunu aklınızdan çıkarmayın.

-Altını çizerek söylüyorum ki internet ortamında ve sosyal medyada kesinlikle senetle para bulamazsınız. Bu nedenle arayıştan vazgeçerek zamanınızı öldürmeyin.

-Size o kadar parayı arkadaşınız, anne-babanız, eşiniz-dostunuz bile vermezken, hiç tanımadığınız birisi neden versin.

-Dosya masrafı veya diğer masraflar adı altında hiçbir finans kurumu, verilecek kredi kesinleşmeden masraf almaz. Üstelik bu masraf elden alınmaz, aldığınız krediden kesilir. Dosya masrafı oranı son yapılan düzenleme ile % 0,5’tir.

Özellikle bu dolandırıcıların bu kadar rahat hareket etmesinin en büyük nedeni tutar düşük olduğundan kimsenin şikâyette bulunmaması.

Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere hoşçakalın.

Kredi kartı borcunuzu ödemekte zorlanıyorsanız “kredi kartı borcumu ödeyemiyorum, ne yapmalıyım” başlıklı makalemizi okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 47 YORUM
 1. okan dedi ki:

  zor durumda olduğum için yazı göndermiştim dolandırıcıdan başka kimse aramıyor dikkatli olun arkadaşlar bu arada siteyi kuran arkadaş rica etsem Ağustos 25, 2017, 12:05 attığım maili silermisin okan ben

  1. admin dedi ki:

   Sayın Okan Bey. Ricanız üzerine belirttiğiniz yorumunuz sitemizden kaldırılmıştır.

   1. okan dedi ki:

    sağol teşekkürler

    1. admin dedi ki:

     Rica Ederiz Okan Bey

 2. murat dedi ki:

  Way arkadaş bu adamın yazısını görünce borç istemekten vazgeçtim Allah razı olsun duacıyız ama keşke kredi işine nasıl çözüm bulabilicegimiz içinde bir şey söyleseydiniz bu melet lazım iş yapıp para kazanmak içinde lazım abi borç olmadan sermayede olmuyor

  1. admin dedi ki:

   Rica Ederim Mehmet Bey. Kredi konusuna gelince notunuz 699 ve altı ise maalesef hiç bir şekilde kredi alamazsınız. Yardımcı oluruz diyenler olabilir ancak bu puan aralığında ki bir tüketiciye hiç kimse kredi çıkartamaz. onun yerine kredi notunuzu yükseltip biraz bekleyebilirsiniz. en doğru yöntem bana göre bu yöntemdir.

 3. admin dedi ki:

  özellikle facebookta sahte hesaplarla kendi sayfalarına başkasıymış gibi yorum yaparak, gerçekten para almış gibi teşekkür ederek güven ortamı sağlıyorlar. sizlerde sayfasına girdiğinizde bu kişinin başkalarına da gerçekten senetle kredi verdiğini düşünüyorsunuz. O sayfalarda yorum yapıp gerçekten para aldığını iddia eden kişilerde sahte kişilerdir.

 4. admin dedi ki:

  Sayın ziyaretçilerimiz. Kaç gündür burada internetten senetle kredi veya senetle para vereceğini iddia eden kişilere lütfen itibar etmeyin diye uyarıda bulunuyoruz. Boşuna zamanınızı öldürmeyin. ayrıca kimlerin hesabına para gönderdiyseniz buradan ifşa edin. bende makalemin içerisine o isimleri ekleyeyim. en azından okuyan ziyaretçilerimiz bu isimlerle karşılaşırsa belki dolandırılmaktan kurtulur. Yine her zaman ki gibi tekrar ediyorum “SOSYAL ORTAMDAN VEYA İNTERNETTEN SENETLE KREDİ BULAMAZSINIZ. KİM SİZDEN PARA İSTİYORSA BİLİN Kİ DOLANDIRICIDIR. LÜTFEN KİMSEYE PARA GÖNDERMEYİN”

 5. Der dedi ki:

  Yalancilar

 6. Seçil dedi ki:

  Bu numara kredi vereceğim kurye parasını yollayın dedi Ziraat bankası hesaplarına komsumdan borç alıp 150 TL para yatırdım o günden beri tlfnumu açmıyorlar. Bu dolandırıcıları her yere şikayet ediyorum . Ya benim paramı geri yollayın yada televizyon tona bile çıkıp sizi anlatacağım

  1. admin dedi ki:

   bu platforma giripte kredi vereceğini iddia eden kişilerin yorumları yayımlanmayacaktır. Kimsenin bizim site üzerinden dolandırılmasına müsaade edemeyiz. gerekli işlemler yapılmış olup bazı yorumlar silinmiştir. Burası kredi bilgilendirme platformudur, başka amaçla kullanılamaz.

   1. Der dedi ki:

    Ben aldim diyen bir kiza faceden yazdim o da kayboldu ortadan

  2. admin dedi ki:

   Öncelikle geçmiş olsun. Amacımız siteye gelen ziyaretçilerimizin internetten senetle kredi bulamayacağına ikna etmek. LÜtfen bu tarz para isteyen kişilere itibar etmeyin. Paylaşım platformlarında da sizden para isteyenler çıkacaktır. kesinlikle kimseye para göndermeyin. Bunu altını çizerek söylüyorum ki bankalar haricinde hiçbir yerden veya kimseden senetle kredi veya senetle para bulamazsınız.

  3. Der dedi ki:

   Benimde az once 200 tl mi aldilar kayboldular .Site bir de senetle kredi verenleri ifsa facebookta varlar

 7. donna dedi ki:

  bu kadar kurumsalsınız madem neden Ankaraya Çağırıyorsunuz ve ya kurye ile yollarım ama 170 Tl ödemeniz gerek önce diyorsunuz ?? Kurumsal bir firma iseniz şayet Ankara merkezlı dahi olsanız istanbulda da illaki bu işi yapabileceğiniz partneriniz olmalıydı.Makaleyi yazan arkadaşım a tamamen katılıyorum iki gündür internet ortamından bulup kiminle görüştüysem 200 tl ve ya 1510 tl para yollamam istendi.

  1. admin dedi ki:

   öncelikle değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum. Her zaman doğruları yazan bir site olarak bu konuda da ne kadar haklı olduğumuzu siz değerli ziyaretçilerimiz sayesinde tekrardan anlamış bulunmaktayız. buraya birçok yorum gelse de birçoğunu onaylamadan siliyoruz. sadece bir kaçını yayınladık. onun sebebi ise zaten yukarıda uyarımızı yaptık ve böyle bir hataya yazıyı okuyanların düşmeyeceğini ümit ediyorduk. Ancak sanırım hala ihtiyacı olan kişileri dolandırmaya çalışan ….. kişiler var. bu yorumları da kaldırmak zorundayım etik açısından. Lütfen tekrar söylüyorum ki İNTERNETTEN KREDİ VEYA SENETLE PARA BULAMAZSINIZ.

 8. Mehmet Keleş dedi ki:

  Merhaba ben 21 yıllık kamu çalışanıyım aylık gelirim 4200 TL ile 5000 TL arasında Yıllık 15000 TL ikramiyem var
  mesailerimden arta kalan zamanda dışarıda yapmış olduğum yangın Güvenlik işlerinden de Aylık 2000 ile 3000 TL arasında kazancım var maaşımda Haciz ve icra yoktur
  Fakat maaşımdan 3900 TL Bu 3 ayrı krediye ve yapılandırılmış kredi kartına kesinti yapılıyor
  maaşımı almış olduğum balkondaki kredilerin gecikmede olmasından dolayı ve yapılandırılmış kredi kartı borcundan dolayı ve kredi puanımı düşük olmasından dolayı kredi çekememek deyim
  tek bir bankaya olan bu borçlarımı kapatıp tek çatı altında borcumu toplamak istiyorum
  Fakat kredi kartındaki yapılandırma olayından dolayı bunu kendi bankamdan ve diğer bankalardan yapamıyorum
  internette bir çok yol aradım her yol ayrı bir dolandırıcıya çıkıyor
  ikrazatçılar diye bir şey duydum bunların yasal olarak senetle para verdiklerini duydum bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim Çok acil bir şekilde bu kredilerimi ödemek zorundayım

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar Mehmet bey. Durumunuz ülkemizde yaşayan birçok kişinin başına gelmiş durumda. Özellikle yapılandırma sonrası, yapılandırma borcu bitmeden hiçbir banka müşterisine kredi vermez. Çünkü yapılandırmanın banka gözündeki karşılığı “riskli müşteri” dir. bu nedenle yapılandırmanız bitmeden maalesef herhangi bir bankadan kredi kullanmanız şu aşamada mümkün değil. “Borç kapama kredisi” gibi ürünler için bankalar dönem dönem kampanya yapsa da, böyle bir krediden faydalanmanız için kredi notunuz iyi, yapılandırmanızında olmaması gerekir.
   bu yazımda da belirttiğim gibi internetten ve sosyal ortamdan para veya kredi bulmanız mümkün değil. Birçok kişi bu şekilde kendisine kredi vereceğini söyleyenler tarafından dolandırılmış durumda. sizin bahsettiğiniz ikrazatçılara gelirsek;
   İkrazatçılar, devamlı ve mutad meslek halinde, faiz veya her ne ad altında olursa olsun bir karşılık veya ipotek almak suretiyle, ödünç para verme işleriyle uğraşıyor veya ödünç para verme işlerine aracılık ediyor” şeklinde açıklayabiliriz. Tanımdan da anlaşılacağı üzere, böyle kişilerden para bulmanız için ipotek verebileceğiniz bir malınızın olması lazım. ancak sonuçları iyi mi olur kötü mü olur orası tartışılır. benim tavsiyem bu tip çözümlerden uzak durmanızdır. eğer ki aldığınız maaş ve gider dengeniz yolunda gitmiyorsa bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir. kendi durumunuzu yeniden muhasebe ederek elinizde ki imkanlarla bu süreci atlatmanız geleceğiniz için çok daha iyi. değerli yorumunuz için teşekkürler. bize yazmaktan çekinmeyin Mehmet bey.

   1. Mehmet Keleş dedi ki:

    Ben de değerli zamanınızı ayırarak beni aydınlattığınız için ve bir hataya düşmekten beni kurtardığınız için size teşekkür ederim eminim ki bu yazılarınızın dolayı benim gibi çaresiz olup dolandırıcıların ağıra düşmekten kurtulan bir çok kişi vardır Bu aydınlatıcı ve bilgilendirici yazınızdan dolayı çok teşekkür ederim

    1. admin dedi ki:

     Rica ederim Mehmet Bey. Eğe bir faydamız olduysa siz değerli ziyaretçilerimize ne mutlu. Gerçekten bu yazımı okuyup bazı yanlışlardan dönenler olmuş, bunu gösterilen reaksiyondan da anlıyorum. her mecrada söylediğim gibi kesinlikle internet ortamında kredi veya para bulmak mümkün değildir.

 9. mehmet dedi ki:

  15000 tl senetle paraya ihtiyacım var.detaylı bilgi cevap gelirse verilir.emekli çalışanım

 10. Derya dedi ki:

  Acil nakite ihtiyacım var ulasirmisiniz

 11. adsiz dedi ki:

  20.000 için ne kadar geri öderim?

 12. 9kredi@gmail.com dedi ki:

  kredi

  1. Tayfun dedi ki:

   Bana çok acil 12 bin TL ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz

 13. Adsiz dedi ki:

  5051153142

 14. Adsiz dedi ki:

  Ulasirmisiz

 15. Serpil.. dedi ki:

  Acil nakitte ihtiyacim var ararmisiniz 5303038200

 16. dogus dedi ki:

  10000 ne kadar faiz alırsınız odemesi ne

 17. Mine dedi ki:

  15.000 tlye ihtiyaç

 18. Osman kose dedi ki:

  Slm osman ben acil nakite ihtiyacım var yardımcı olurmsunuz

 19. Osman kose dedi ki:

  Slm osman ben gerçekten böyle şey varsa acil nakite ihtiyacım var numaran bu 05367778429

 20. Sefa demir dedi ki:

  Arkadaşlar ben artık dolandırıcı avcısı olmaya karar verdim ve sizi kim dolandırdı ise benim meile yazın itina ile bulundukları adres tespiti yapıp kafalarına sıkıyorum şahsıma ait meilim dsefa538@gmail.com dolandıran kişi ve elinizde ne kadar bilgi varsa gönderin gerekse iban ve ya hesap numarasi da olur bekliyorum ..

 21. murat dedi ki:

  selam valla ardık ama numara kullanımda degıl 05300332699 ararmısınız sız

 22. vision dedi ki:

  anonim faizli para şartlar nedir.hangi ildesiniz.nasıl irtibat sağlayacağız.telefonun cvp vermiyor.

 23. Recep çatalkaya dedi ki:

  Selamun aleykum benim acil 15.000 binlraya ihtiyarcim var yardimci olursaniz sevinirim 05453357082

 24. Mustafa dedi ki:

  Valla çok güzel yazmışsınız ağzınıza yureginize sağlık ama inanın insan zorda kalınca gözü hiçbirşey görmüyor ve önüne gelene inanıyor güveniyor daha iki gün önce basima geldi facebokta selahattin arslan isimli bir profil var senet ile kredi kullandırdığına dair sürekli hemen hergün paylaşım yapıyor numarasını aradım kuyumcu bayiliklerinden bahsetti 1000 lira komisyon isteyip bu ücreti peşinen istedi velvasil toplamda 800 lira ödedim güya arslan danışmanlık şirketi en uygun kuyumcunun adresini veriyormuş bilgileri sisteme giriyormus sonra kişi o adreste senetleri imzalayıp nakiti peşin elden alıyormuş kısacası tam bir dolandırıcılık şebekesi ben yandım başkaları yanmasın profil ismi açıkça yazdım kimse inanmasin bunlara ben sadece giden 800 lira için ne yapabilirim veya gerçekten ihtiyacımız olan parayı nasıl bulabilirim bunun derdindeyim kolay gelsin size teşekkür ederim..

  1. admin dedi ki:

   Rica ederim. Durumunuza gerçekten üzüldüm. Zaten bu makaleyi yazmamda ki amaç kesinlikle internet ortamında kimsenin kredi bulamayacağını anlatmaktı. maalesef çaresizlik içine düşmüş insanların elinde ki üç-beş kuruşa göz diken insanlık ve ahlak yoksunu bir çok kişi var ülkemizde.

 25. MESUT dedi ki:

  sistem çökmüş kokmuş bizim suçumuz nedir devlet utansın ben utanmıyorum

 26. MESUT dedi ki:

  sevgili admin kardeşim çözüm ne insanlara bir çözüm yolu sunulmadıktan sonra hepimiz bu tür yolları denemeye devam edeceğiz

 27. muhammetali uzun dedi ki:

  Slm ben acil para lazım taksitle borç vere bilen varmı

 28. MESUT dedi ki:

  sevgili kardeşim güzel anlatmışsınız da hiç bir çözüm önerisi sunmamışsınız ? ben de hiç birine ön ödeme yapmadım ama hala senetle 10000 bin tl arıyorum hiçbir bankaya borcum yok sadece vergi haczi var 5 kuruş 10 kuruşvergi dairesinden ticari amaçla kullanacağım ödeme sorunum olmaz yardımcı olma imkanınız varmı? dönüş yaparsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Değerli ziyaretçimiz mesut bey, öncelikle içtenlikle yazdığınız yorum için teşekkür ederim. Bu yazıyı yazmamda ki amaç senetle kredi arayan kişilerin dolandırılmaması için yapılması gerekenlerle ilgili. Zaten makalemin başında sosyal ortamda hiçbir şekilde senetle kredi bulunamayacağına dair bir özetim de var. özellikle internetten senetle kredi bulma ümidi ile sayfaları ziyaret eden ziyaretçilerin anakredi sitemize yönelerek, makalemizi okuyup bazı gerçekleri öğrenmeleri bizi fazlasıyla mutlu ediyor.
   Bir diğer konu olan sizin kredi sıkıntınıza gelince, eğer ki son 5 yıl içinde hacizlik bir durum yaşadı iseniz ne yazık ki bankaların hiç biri bu süre bitene kadar kredi vermeye yanaşmıyor (İstisnalar hariç). Ancak etkili iletişiminiz ile herhangi bir banka şubesine gidip ( tavsiyem Halk Bankası ) durumunuzu anlatıp kredi çekmek için bir görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Görüşmeyi banka şubesinin 1. yetkilisi ile yapmanız yararınıza olacaktır.
   Soracağınız ve merak ettiğiniz konularda tekrar yorum kısmına yazabilirsiniz.

   1. MESUT dedi ki:

    GİTTİK KARDEŞİM HİÇ BİRİ OLMUYOR HİÇ BİR ÇÖZÜM SUNAMIYORLAR SEVGİLİ ADMİN BİMERE YAZDIM CEVAP ALAMADIM CİMERE YAZDIM ODA MALİYE BAKANLIĞINA SEVK ETMİŞ BENİM DOSYAMI ORDAN HABER BEKLİYORLAR HERAL DE

 29. serkan yavuz dedi ki:

  acil 10000 tl ye ihtiyacım var aylık ödem e yapabilirim çok acil dönüş bekliyorum

  1. ose.kredi@gmail.com dedi ki:

   acil kredi? temas

   1. Der dedi ki:

    Sonuc : siz de para isteyip ortadan kaybolacaksiniz sonuc bu

BİR YORUM YAZ